Opět zavirované e-maily..

Tak mi předevčírem opět začali chodit zavirované e-maily s přílohou, které se tváří, že si je dotyčný poslal sám sobě. Již to je první vážný signál toho, že je něco v nepořádku. Mě osobně to přišlo na každý e-mail, který mám několikráte. Důležité je, aby tyto maily nikdo nezkoušel otevřít. Většinou stačí pokusit se uložit přiložený soubor v e-mailu (neotevírat, jen uložit na disk !) a okamžitě slušný antivir zahlásí, že jde o zavirovaný soubor. Nicméně ne vždy se tak stane, kromě kvality/značky antiviru je zádrhel i v tom, že řada zákazníků používá free verze zdarma nebo home verze, což nejsou 100% plné verze a nepodchytí tak zcela vše. Takže hlavní pravidlo pro podobné maily – NEOTEVÍRAT JE (obzvláště přílohy).

DŮLEŽITÉ: Pokud se stane, že jste klikli na přílohu a zavirovali si počítač či notebook, vypněte jej a okamžitě kontaktujte někoho, kdo ví, co dělat. Většinou již nemusí postačovat instalovat jiný antivir, či programy na malvare.

PS: Od té doby, co používám KASPERSKY, jsem více klidu, neboť i na toto mne upozorňuje, což předešlá verze domácího antiviru nedělala.

Kde mě naleznete: