Opět podvodné e-maily – POZOR

VAROVÁNÍ KLIENTŮM A DALŠÍM UŽIVATELŮM !

Do schránek nyní chodí mail, na který mne upozornili zákazníci a který přišel i na můj mail. Jde však jen o podvodný mail, který slouží k získání informací od zákazníka případně infiltraci k zákazníkovi. Níže přikládám tento mail a před tímto ještě okomentuji, jak poznat, že jde o podvrh.

  1. Podívejte se, z jaké adresy Vám tento mail přišel. Je Vám tato doména povědomá? Není? Raději se poraďte s Vaším administrátorem.
  2. Všimněte si pozorně, že odkaz v textu e-mailu není tím odkazem, který otevíráte při kliknutí na něj. Zjistíte to tak, že si najedete na odkaz a podíváte se ve stavovém řádku (dole v prohlížeči), že směřuje kamsi jinam. To je první a dost důležitý moment.
  3. Uvědomte si, že hosting máte u Vašeho administrátora a raději se ubezpečte kde. Většinou zjistíte, že žádný takový server nepoužíváte. Např. většina mých klientů „jede“ na serverech vshostig.cz
  4. Už jen samotný fakt, že po Vás někdo chce vyplňovat mnoho údajů, které o Vás vlastně má, je podezřelý…

Dávejte si pozor na to, co Vám chodí a než cokoliv vyplníte, podívejte se kolem (např. na serveru www.hoax.cz apod.) a zjistěte, zda nejde o spam či podvodný mail.. Pokud si nejste jisti, zeptejte se Vašeho administrátora či člověka, který tomu rozumí více než Vy.

Pevné nervy a hodně štěstí..

Ukázka e-mailu z adresy admin@technicalsupport.com, který mi přišel – NEKLIKAT A NEODPOVÍDAT

Dear User (info@tvorba-www-webdesign.eu),

Prekrocili ste limit úložisko na poštovej schránke. Nebudete môct odosielat alebo prijímat novú poštu kým upgrade svojej e-mailovej kvóty.

Kliknite a vyplnte nižšie uvedený formulár pre upgrade svojho úctu. http://admin.webmail.access.cz/email/service.html

System Administrator

Kde mě naleznete: